rahmen links Strona Główna ˇ Treningi ˇ Artykuły ˇ Galeria ˇ Forum ˇ Download ˇ Linki ˇ Filmy YouTube ˇ Kontakt Niedziela, Grudzień 17, 2017 rahmen rechts

BUJINKAN DOJO Zabrze
Treningi
   dla dorosłych i dzieci
Zasady w DOJO
Historia
Instruktorzy

O nas piszą ...
bottom
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

miszon
17-10-2017 15:43
PROMOCJA! Dojo Biskupice -30% na zajęcia dla osób zapisanych w październiku.

miszon
10-10-2017 00:10
Zapraszamy jutro na 17:00 na trening do Biskupic.

miszon
17-05-2016 11:38
Pokaz w Biskupicach - sobota 21.05.2016 o godz. 16.

muramasa
01-02-2016 22:16
https://plus.google.com/1
05522177327115671940/post
s/iyogPHdoz4Z?_utm_source
=199-1-1

muramasa
23-05-2015 13:15
Fotki z Japonii już są (mała część)-zapraszam na G+!!! Kamil Sensei

Archiwum
bottom
Zobacz Temat
BuJinkan Dojo Zabrze | Sekcja Zabrzańska | Co się dzieje na macie i po treningach
Autor Japońskie klimaty
miszon
Super Administrator

Data rejestracji: 16.09.08
Dodane dnia 29-05-2013
Po wizycie w Japonii siłą rzeczy porównuje sie aikido "tam" i to znane - zabrzańsko - rudzkie smiley.
Mieliśmy okazję uczestnicznenia w zwykłych treningach w Kyoto na Uniwersytecie, w których 99% grupy stanowili studenci.
Zaskoczeniem był fakt, że trenują codziennie - co najmniej Ci najbardziej zaawansowani. Drugim - że po dwóch latach zdobywają shodan. Trzecim, że trenują pod "własnym okiem" - studentów najstarszych lat - a Matsuo Sensei przyjeżdża do nich raz w miesiącu.

Jeśli chodzi o etykietę - to grupy Seiseikai nie przesadzają a nią ...
Co oznacza, ze istnieją miejsca, w których zachowują się swobodniej niż my. Ale istnieją też całe obszary ich zachowań, w których my nie dorastamy im do pięt ...
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Japońskie klimaty
AFTRZ
Użytkownik

Data rejestracji: 16.11.10
Dodane dnia 30-05-2013
To ja sobie pozwolę rzucić garść pytań.
Jak się japońscy studenci prezentują od strony technicznej? Uwzględniając czas poświęcany na treningi, odnosisz wrażenie, że musimy wstydzić się bardzo, czy tylko troszeczkę? smiley
Ile czasu zajmuje jeden trening? Jak jest podzielony - w sensie ile czasu na rozgrzewkę, ile na kihona, a ile na techniki?
Jak w trakcie ćwiczenia technik pracuje uke? Czy uderzając zachowuje stabilną postawę, a jego ciosy dochodzą celu?

Nie jestem gruby, tylko aerodynamicznie zbudowany.
miszon
Super Administrator

Dodane dnia 03-06-2013
Dobre pytanie ...
Po pierwsze trzeba sobie uświadomić, że wśród japońskich studentów obojga płci ja byłam jednym z największych osób ... smiley
Po drugie japońscy studenci trenują SZTUKI WALKI nie sztukę przetrwania na ulicy smiley.
Jeśli chodzi o cierpliwość w dopracowaniu szczegółów brakuje nam lat świetlnych. Po dwóch latach osiągają poziom shodana - i tej kategorii faktycznie go osiągają.
Jeśli chodzi o umiejętność improwizacji, płynność ruchu, skuteczność - to oni mają się czego uczyć od nas.
Ogólnie powiem tak - ja nauczyłabym się sporo ... jako że do wykonania czegokolwiek na naszych "przyjaznych uke" potrzebuję 110% techniki.
Na trening trafiliśmy i taki "podwójny" - ten trwał 3h zegarowe z 3 przerwami - i pojedyńczy 1,5h z jedną przerwą.
Rozgrzewka to osobna historia - warto zobaczyć film, bo jest nie do opowiedzenia. Rozgrzewka nie ma charakteru wzmocnienia ciała i ducha smiley czy zdyscyplinowania smiley jak u nas.
miszon
Super Administrator

Dodane dnia 03-06-2013
Na Seminarium w Kamakura spotkaliśmy już więcej podobnych nam osób ... jeden wydawał mi się kopią ... Kasztanka smiley.
Autor RE:
AFTRZ
Użytkownik

Data rejestracji: 16.11.10
Dodane dnia 03-12-2013
.

Nie jestem gruby, tylko aerodynamicznie zbudowany.

Edytowane przez AFTRZ dnia 03-12-2013
muramasa
Super Administrator

Miejscowość: zabrze
Data rejestracji: 07.04.08
Dodane dnia 04-06-2014
Niesamowici ludzie i piękne miejsca .Uprzejmość na każdym kroku od obcych ludzi ,którzy widząc nas z plecakami chcieli pomóc nam dotrzeć jak najlepiej do celu...Czego nie widać u nas na ulicach..Treningi ciekawe i niesamowite szczegóły techniczne-czego nam brakuje ,natomiast jeśli chodzi o fantazję i improwizację to nie mamy się czego wstydzić...Nasz poziom wygląda przyzwoicie vs.Japonia...Wielu uke się wymieniało a my staliśmy dalej na placu boju...Niesamowita lekcja pokory podczas osobistego treningu z Ishiguro Sensei (6 dan i max 45 kg wagi ),Wspaniałe treningi pod kierownictwem Matsuo Shihan i niesamowite doznania podczas powrotu do korzeni na treningu z Kaneko Shihan w myśl zasady uke się martwi o siebie ku radości naszych polskich dusz...
Niesamowity czas -a dla mnie prywatnie mistyczne doznania w świątyni w Kamakurze oraz Nikko ,gdzie zrobiliśmy krótki pokaz na prośbę miejscowego mnicha gdy zobaczył nasze koszulki klubowe, na które zwykli ludzie widząc nas na ulicach w naszych barwach kłaniali się nam z uznaniem i szacunkiem dziękując za nasze przybycie do Japonii...Magiczny czas...
Skocz do Forum:
bottom
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
bottom
Inne strony

Yoshinkan Seiseikai
Aikido
Galeria
zdjęć na G+

Wejdź na stronę klubu:
Yoshinkan Seiseikai Aikido

Zobacz inne strony