rahmen links Strona Główna ˇ Treningi ˇ Artykuły ˇ Galeria ˇ Forum ˇ Download ˇ Linki ˇ Filmy YouTube ˇ Kontakt Niedziela, Grudzień 17, 2017 rahmen rechts

BUJINKAN DOJO Zabrze
Treningi
   dla dorosłych i dzieci
Zasady w DOJO
Historia
Instruktorzy

O nas piszą ...
bottom
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

miszon
17-10-2017 15:43
PROMOCJA! Dojo Biskupice -30% na zajęcia dla osób zapisanych w październiku.

miszon
10-10-2017 00:10
Zapraszamy jutro na 17:00 na trening do Biskupic.

miszon
17-05-2016 11:38
Pokaz w Biskupicach - sobota 21.05.2016 o godz. 16.

muramasa
01-02-2016 22:16
https://plus.google.com/1
05522177327115671940/post
s/iyogPHdoz4Z?_utm_source
=199-1-1

muramasa
23-05-2015 13:15
Fotki z Japonii już są (mała część)-zapraszam na G+!!! Kamil Sensei

Archiwum
bottom
Zobacz Temat
BuJinkan Dojo Zabrze | Yoshinkan Aikido | Wszystko o Yoshinkan Aikido
Strona 1 z 8 1 2 3 4 > >>
Autor Porozmawiajmy o uczuciach.
polopiryna
Użytkownik

Miejscowość: Zabrze
Data rejestracji: 23.09.08
Dodane dnia 01-02-2011
Dostałam od przyjaciela ciekawy artykuł. Oto jego fragment. "Nie lubimy rozmawiać o uczuciach, wstydzimy się ich. Dlaczego?
Może z lęku przed zranieniem. Mówiąc, co czujemy, odkrywamy swój intymny świat, który można zranić. Ktoś powie o swojej tęsknocie i zostanie wyśmiany. To będzie go bolało."
Czy powinniśmy rozmawiać o uczuciach? Czy można taką rozmowę prowadzić na forum, czy tylko z zaufanymi osobami?
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Porozmawiajmy o uczuciach.
adi95
Użytkownik

Data rejestracji: 23.01.10
Dodane dnia 01-02-2011
Więkoszość ludzi nie lubi rozmawiać o uczuciach, a jeśli już muszą albo naprawde chcą, to najczęściej o takich sprawach mówi się z przyjaciołom.
Tak poprostu jest, że łatwiej jest nam się otworzyć przed kimś nie
z rodziny. Może dlatego, że starsi ludzie (rodzice lub starsze rodzeństwo), myślą całkiem inaczej niż my... Wstydzimy się ich reakcji i tego, że nas nie zrozumieją.

Takie sprawy powinno się załatwiać pomiędzy osobami, z ktorymi mamy problem lub coś do nich czujemy. Jeśli jednak mamy kłopoty to najczęściej pytamy się znajmoych co poradzą, lub nawet (tak jak wspomniałaś), szukamy rady na forum.

Człowiek potrafi wyrazić bez jakichkolwiek barier jedynie jedno, nienawiść... To budzi w każdym człowieku, każdy ją czuje ale nie każdy okazuje dobitnie.
Smutne, że to co złe, jest zwykle łatwiejsze smiley
Edytowane przez adi95 dnia 01-02-2011
polopiryna
Użytkownik

Dodane dnia 02-02-2011
Widziałam na filmie, że terapia wyglądała w ten sposób, że mężczyzna opowiadał grupie ludzi o swoich problemach. Więc może chodzi o to, żeby umieć mówić o rzeczach, które nas bolą nawet przed obcymi ludźmi. Właściwie to nie wiem, czy ci ludzie byli jego przyjaciółmi i czy mógł liczyć na ich dyskrecję. Może dlatego, że jestem kobietą uważam, że o uczuciach można rozmawiać nawet z obcymi, jeżeli mają na to ochoę. Natomiast myślę, że dla facetów mówienie o swoich uczuciach jest oznaką słabości, albo marnotrawieniem czasu.
muramasa
Super Administrator

Miejscowość: zabrze
Data rejestracji: 07.04.08
Dodane dnia 02-02-2011
W/g mnie prawdziwy facet to taki gość,który nie wstyzdi się okazywać uczuć ani nie wstydzi się o nich rozmawiać...
polopiryna
Użytkownik

Dodane dnia 03-02-2011
Dla mojego męża takie tam gadanie np. o tym co czuje, to marnotrawienie czasu. Już prędzej da się wciągnąć w rozmowę o tym, co go wkurza, czyli dlaczego odczuwa gniew. Jak widać również na naszym froum nie ma chętnych do wywnętrzniania się w tym temacie. Adi napisał o uczuciu nienawiści. Ja chyba jednak nie odczuwam nienawiści. Są ludzie, których nie lubię, ale nie jest to chyba aż nienawiść. Mam w sobie też rany przez różne osoby zadane, ale o tym to już nie potrafiłabym napisać na forum.
adi95
Użytkownik

Dodane dnia 04-02-2011
Nienawiść to nie zawsze oznacza znienawidzenie czyjeś osoby. Gdy np. kłucisz się z kimś ci bliskim, to też w tej chwili czujesz do niego nienawiść, choć czasem tego nie wiesz, albo nie chcesz w to wierzyć.
Kłutnie, sprzeczki biorą się z nienawiści. Każdy z nas się chyba z kimś pokłuci,ł czy nawet kogoś powyzywał, więc nienawiść jest rzeczą ludzką.
muramasa
Super Administrator

Miejscowość: zabrze
Data rejestracji: 07.04.08
Dodane dnia 04-02-2011
...i czasem pozwala zbudować Wielkie Rzeczy ,ale potem bywa destrukcyjna więc lepiej jej unikać...smiley
polopiryna
Użytkownik

Dodane dnia 05-02-2011
Myślę, że z określaniem uczuć jest taki problem, że trudno jest powiedzieć, że od tąd do tąd jest niechęć, a dalej to już jest nienawiść. Podobno nawet od miłość jest blisko do nienawiści. Faktycznie w trakcie kłótni jesteśmy w takim stanie ducha, że mówimy rzeczy bardzo bolesne dla tej drugiej osoby, które nawet nie są prawdą, a potem tego żałujemy. Nasuwa mi się kolejne pytanie: czy kłótnie są nam potrzebne. Czy prowadzą do oczyszczenia atmosfert, czy pozostawiają po sobie rany, które już pozostają i które przy najbliższej okazji będziemy znowu rozdrapywać?
adi95
Użytkownik

Dodane dnia 05-02-2011
Oczywiście kłótnie nie są potrzebne, lepiej ich unikać. Jednak czasem bardzo ciężko uniknąć takich sytuacji. Powiem tak, kłótnia ma swoje + i -.
Minus jest taki, że na pewno po takiej sytuacji relacje z drugą osobą się nie polepszą, jeśli raz zaczniemy się kłócić z jakąś osobą to później przy byle duperelach szukamy tylko momentu, żeby się znów pokłócić.

Jednak plus jest taki, że kłótnie, są odreagowaniem naszych emocji. Mamy wybór, albo je z siebie wyrzucić (kłótnia), albo je w sobie tłumić.
Oba wybory się dość niebezpieczne, kłótnia może pogorszyć relacje między dwojga ludzi, a tłumienie w sobie tego typu emocji, może po pewnym czasie wyjść na zewnątrz i wtedy jest naprawde nieciekawie smiley
polopiryna
Użytkownik

Dodane dnia 05-02-2011
To co można zrobić, gdy sytuacja stała się napięta?
miszon
Super Administrator

Data rejestracji: 16.09.08
Dodane dnia 05-02-2011
Kłótnia i nienawiść dla mnie nie idą w parze. Ja kłócę się zazwyczaj najczęściej z tymi, na których mi ... najbardziej zależy. Innych mogę po prostu zignorować.
O najbliższych warto walczyć - czyli doprowadzić do tego, by było nam ze sobą dobrze. Napięta atmosfera temu nie sprzyja. Oczywiście można próbować rozwiązać problemy "pokojowo" - ale moje doświadczenie jest takie, że w którymś momencie i tak rozmowa przerodzi się w kłótnię.
A potem można się pogodzić ... smiley
polopiryna
Użytkownik

Dodane dnia 05-02-2011
Ja kłócę się z tymi, na których mi zależy, ale też z tymi, których nie lubię i których niestety nie mogę zignorować. Jak już się kłócę to znaczy, że straciłam panowanie nad własnymi emocjami i staram się tej drugiej osobie dowalić. A kiedy mi się to uda, to w przypadku osoby bliskiej zaczynam żałować, a w przypadku "wroga" jestem z siebie dumna.
miszon
Super Administrator

Dodane dnia 05-02-2011
"Dowalenie" jest w pewnym sensie walką, której - jak uczy nasz Sensei smiley - powinniśmy unikać. Poza tym - czy kłótnia, której celem jest udowodnienie, że jest się silniejszym - ma sens? To w końcu własna przegrana - że negatywne emocje wzięły górę.
polopiryna
Użytkownik

Dodane dnia 05-02-2011
Kłótnia jest przegraną, ale gorzki smak porażki łagodzi fakt, że mam przewagę nad "wrogiem". Kłótnia z bliskimi jest przegraną samą w sobie, ale za to godzenie się jest fajne.
yogin
Użytkownik

Data rejestracji: 06.07.10
Dodane dnia 06-02-2011
za oknem plus 4 ale na stoku ciagle da sie jezdzic! dzisiaj 6 gozin na stoku, mnostwo usmiechu, krolik z burakami na slodko w srodku dnia i zimne piwo wieczirem! Gory wysokie co im z nami walczyc kaze, ryzyko smierc te sa zawsze tutaj wazne... budka suflera z pierwszej plyty Cien wielkiej gory
Yogin pozdrawia Wasze teorie ze swoich malych wielkich gor!!! Adi! u otwarte i O zamkniete maja swoje reguly w naszym ojczystym jezyku. To wazne! bardzo! Nie zapominaj o tym! To tez szacunek do ludzi, z ktorymi rozmawiasz! wracam do zimnego piwa i muzyki! O 9 rano narty!!!!!!!!!!!
polopiryna
Użytkownik

Dodane dnia 06-02-2011
Yogin może zaczniesz używać polskiej czcionki, to będzie łatwiej Cię zrozumieć. Ja też staram się nie robić "byków", ale jak się zaangażuję w to, co piszę to mylą mi się klawisze - polska język -trudna język.
adi95
Użytkownik

Dodane dnia 06-02-2011
Yogi, ja tu poematów nie pisze ;< Pomylić się zawsze można, tak jak pisała ww, zacznij pisać po "Polskiemu", bo trudno czasem zrozumieć, to co piszesz.

A teraz odbiegając trochę od nienawiści, to jakie uczucia towarzyszą wam na macie podczas treningów?
miszon
Super Administrator

Dodane dnia 06-02-2011
rozbawienie .....
"i co ja robię tu" smileysmileysmiley
miszon
Super Administrator

Dodane dnia 06-02-2011
Ciekawe co yogin wybierze w piątek - nasze przemiłe towarzystwo na balu czy swoje małe wielkie góry? smiley
polopiryna
Użytkownik

Dodane dnia 06-02-2011
Ja stojąc na macie boję się, że zaraz będę musiała zrobić wysoki pad, a po piątkowej rzeźni, to w ogóle (yogin wogóle razem, czy osobno) cieszę się, że żyję. Czasami myślę też, że aikido to dobra wymówka, żeby się poprzytulać z wysportowanymi mężczyznami, takimi np. jak yogin (podobno mój mąż nie czyta tego forum). A na balu, to mam nadzieję, że spotkamy się wszyscy i będziemy tak samo dobrze się bawić, jak na macie.
Strona 1 z 8 1 2 3 4 > >>
Skocz do Forum:
bottom
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
bottom
Inne strony

Yoshinkan Seiseikai
Aikido
Galeria
zdjęć na G+

Wejdź na stronę klubu:
Yoshinkan Seiseikai Aikido

Zobacz inne strony